Меню сайту
Категорії розділу
Друзі сайту
 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Форма входу
  ...
  Головна » Статті » Новини Кобеляцького районного територіального центру

  Підсумки роботи

        Соціальні послуги в районі надаються Кобеляцьким районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг), станом на 01.07.2016 року, у складі якого функціонує чотири структурних підрозділи:

  • відділення соціальної  допомоги вдома;
  • відділення соціально-побутової адаптації ;
  • відділення соціально-медичних послуг;
  • відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

        На виконання вимог постанови КМУ  від 29.12.2009 року № 1417( із змінами), відповідно до Положення про Кобеляцький районний територіальний центр соціального  обслуговування (надання соціальних послуг) соціальні послуги отримують  громадяни похилого віку, інваліди, хворі до встановлення їм групи інвалідності та інші громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціальних послуг.

        Працівниками територіального центру виявлено 3898 громадян району, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують надання соціальних послуг, з них  2336  мешканці сільської місцевості. Соціальним обслуговуванням охоплено всі сільські та селищну ради району.

           Протягом 6 місяців 2016 року,  територіальним центром обслужено 2494 незахищених громадян ( що становить 64 % від загальної кількості виявлених),з яких 1961 жителі сільської місцевості і 644 жителі міста, котрим надано 147 441 різних видів соціальних послуг.

          Станом на 01.07.2016 року, у відділенні соціальної допомоги вдома 766 одиноких громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності та потребують сторонньої допомоги, отримують соціальні послуги безпосередньо  за місцем їх проживання/перебування, яким  90 соціальних робітників надають понад 28 видів різних соціально-побутових послуг. За перше півріччя 2016 року підопічним відділення соціальної допомоги вдома територіального центру надано 134 428 послуг. Основні з них: придбання та доставка продуктів харчування, промислових товарів, медикаментів, оплата комунальних платежів, прибирання житлового приміщення, піднесення води, вугілля, дров, розпалювання печі, приготування їжі, прання білизни, надання допомоги в обробітку присадибної ділянки та інше. Протягом звітного періоду взято на обслуговування до відділення 70 громадян, вибуло 68 осіб з них по причині смерті 46 .

              У відділенні соціально-медичних послуг перебуває на обліку 452 громадян з яких 161 осіб похилого віку і 291 інвалідів. Робота працівників відділення спрямовувалась на відновлення порушених чи частково втрачених функцій організму людини задля повернення її до активного, повноцінного життя у суспільстві. Соціально-медичні послуги отримали пенсіонери, інваліди ветерани війни, діти війни, ветерани праці, потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС та інші громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації. За звітний період їм надано 6656 послуг з лікувально-оздоровчого масажу, фізіотерапевтичних процедур: електрофорез, магнітотерапія, лазеротерапія, ампліпульс, дарсанваль, різноманітні інгаляції, використовувався імітатор соляної шахти проводилась лікувальна фізкультура з використанням тренажерів. Проводились лекції , надавались консультації та рекомендації щодо ведення здорового способу життя.

           Відділенням соціально-побутової адаптації  на звітну дату обслужено 636 громадян з них 489 громадян похилого віку і 18 інвалідів, яким надано 4836 різноманітних соціальних послуг. Його працівниками постійно проводяться культурно-масові заходи та створюються умови для повноцінного спілкування  і участі  вразливих верств у громадському житті, інтеграції їх у суспільство. Громадяни, що обслуговуються відділенням отримують на безоплатній основі соціально-побутові, соціально-педагогічні, психологічні та інформаційні послуги. Для інвалідів з дитинства у відділенні проводяться заняття у школі майстерності «Умілі ручки». Усі бажаючі мають можливість відвідувати психологічні тренінги та бесіди, танцювально-рухову терапію – пілатес. Надаються індивідуальні консультації з подолання проблем взаємовідносин і соціалізації, подолання депресії, відчуття страху, формується здатність простіше  ставитись до себе та оточуючих, до свого життя, вміння долати складні життєві ситуації. Щомісячно організовуються засідання клубу «Слово поета» з залученням поетів рідного краю, проводяться навчання в «Університеті  111 віку» на різноманітних факультетах. Відвідувачі мають змогу навчатись користуванню комп’ютером та послугою «Інтернет», почитати літературу,   переглянути пресу послухати  та послухати концерт.  

           Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальних послугах  у територіальному центрі діє  мультидисциплінарна команда, яка згідно графіка  проводить виїзди у віддалені населені пункти району для надання соціальних послуг перукаря, швеї, взуттєвика, сестри медичної, психолога та інших працівників.

           Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги проводить надання:

  • соціально-економічних послуг ( безкоштовно) – надання натуральної допомоги у вигляді продуктів харчування ;
  • соціально-побутових (на платній та безоплатній основі) перукарських, з ремонту одягу та взуття, транспортних послуг;
  • з забезпечення технічними засобами реабілітації;
  • послуг з прання білизни.

  Працівниками відділення постійно проводиться робота по залученню благодійної допомоги з метою надання натуральної допомоги соціально незахищеним громадянам.

  З метою наближення соціальних послуг до громадян похилого віку та інвалідів, які проживають у віддалених селах,  в с. Радянське та с. Бутенки функціонують філіали відділення, які надають послуги швачка та перукаря  безпосередньо за місцем проживання.

  Протягом  шести місяців 2016 року у відділенні соціальні послуги отримали  640  осіб з них  595 громадян похилого віку і 101 інвалід, яким надано послуг 1521.

  Робота працівників територіального центру постійно спрямовується на покращення якості соціальних послуг, розширення асортименту  та впровадження нових видів соціальних послуг для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  Категорія: Новини Кобеляцького районного територіального центру | Додав: Kserks (01.08.2016)
  Переглядів: 105 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Новини світу
  Погода